Mari-Liis Männik

FOTO: Raadio Elmar

Mari-Liis Männik

Tõenäoliselt olen Elmari kõige suurem fänn. Ilma eestikeelsete lauludeta ei kujutanud ma oma elu ette pisikese tüdrukuna, emotsionaalse teismelisena, maailma avastava tudengina ega ka täna – raadio Elmar peatoimetajana. Kõige paremini iseloomustavad mind sõnad kirglikkus ja entusiasm. Kui olen seadnud endale eesmärgi, teen kõik selleks, et see ka saavutada. Olen avatud kõigele uuele ja huvitavale, aga samas armastan seda, mis olnud. Mul on põnev minevik, kirev olevik ja loodetavasti helge tulevik. Tavaliselt tegelen 10 asjaga korraga ja tihti jätan asjad viimasele minutile. Lõpptulemusega võib aga peaaegu alati rahule jääda. Olen vähi tähtkujust ja sellele märgile omaselt kõiguvad minu meeleolud äärmiselt kiiresti. Võin olla mingis olukorras pettunud, aga juba mõne minuti pärast on see unustatud ja liigun jälle täie hooga edasi. Hiljuti öeldi mulle, et süütenöör võiks vahel olla pikem... Olen 100% nõus ja üritan seda soovitust edaspidi järgida. Mul on palju sõpru-tuttavaid, kuid tõeliselt lähedased on neist ainult mõned. Fakt, mida teavad kõik minu tuttavad, on see, et nende saladused jäävad alati ainult meie kahe vahele ja nad on alati minu koju teretulnud. Just nii nagu kõik Eesti muusikud on alati oodatud külla raadiosse Elmar. Loomulikult on mul ka negatiivseid omadusi, aga sellest ajalugu vaikib... 

E-mail: mariliis@elmar.ee
 

FOTO: Raadio Elmar

Egon Pentjärv

Nüüdseks olen raadioga tegelenud juba üle poole oma elust ja enamjaolt olnud see eetritagune tegelane, kes juhtmeid veab ja nuppe keerab. Juba kooli ajal olin pigem see abiline, kes  koolidiskol aitas diskoril kassetidelt õiget laulu välja kerida, et tema saaks selle siis rahvale mängida. Tööst vabal ajal veedan aega perega, mängin võrkpalli ja sõidan rattaga. Suvi, päike, soe ilm ja rand on kahtlemata need mida võin iga kell nautida. Muusikaline maitse on pigem kiiksuga, aga ütlen alati, et igast stiilist võib leida omad lemmikud. Alati on huvitav kuulata teistmoodi versioone lauludest ja seetõttu on Elmari stuudios tehtavad LIVE'd väga ägedad. Nautige head muusikat!

E-mail: egon@elmar.ee
 

Ele Adamson

FOTO: Raadio Elmar

Ele Adamson

Te soovite teada, et kes ma selline olen? Nagu Hunt Kriimsilm oma üheksa ametiga. Kõike meeldib teha ja proovida. Mu hing ei soovi jääda mugavustsooni loorberitele puhkama, vaid kannustab muudkui tagant, et midagi luua. Sest alati leidub uus mägi, mille otsa ronida, uus asi, mida tundma õppida, ning uus hirm, mida võita. Eelkõige olen alati olnud suur jutupaunik. Õnneks on see andnud mulle elus pigem uusi võimalusi, kui kahjuks tulnud. Vähem rääkida ja tagasihoidlikum olen proovinud ka olla, aga siis on sõbrad arvanud, et mul on midagi viga.
Elu peab olema vikerkaarevärviline, kuhu mahub palju rõõmu. Nalja peab saama ja lõbus peab lõbus peab olema, mistõttu proovin ka kõige pilvutumas päevas näha päikesekiiri. Peamine on olla õnnelik! Vanusega olen jõudnud nii kaugele, kus väikseid rumalusi ei tehta enam kogemata, vaid teadlikult ja naudinguga. Sõpradega koos olles lisab see elule vürtsi ja meenutades toob naeratuse suule. Natuke lapsemeelsust hoiab hinge noorena! 
Eesti muusika on olnud mulle ka alati südamelähedane. Suvel vanaema juures olles tuli kuulata Seelikukütte, maalapsena sai palju käidud simmanitel, kus sõbrannaga kõiki laule peast kaasa laulsime, ning vanematega autoga sõites kuuldus seal pigem minu ja õe lauluhääl kui raadio.
Raadios Elmar teen ma kõike, mida vaja. Toimetan raadiomänge, hoolitsen sotsiaalmeedia eest  ja saatejuhi rollgi pole mulle võõras. Saatejuhi kogemus raadios Elmar oli mulle korraga väljakutsuv, natuke häiriv, kütkestav kui ka meeliülendav. See on väljakutsuv, sest on seadnud minu ette suure julgustüki, et teostada ennast uues ametis ning olla kuulajatele meelepärane.  See on natuke häiriv, sest näitab mulle mind ennast, koos kõigi minu oskuste ja puudustega. See on kütkestav, sest võtab oma haarde ulatuse ja võimalustega hinge kinni. See on meeliülendav, sest annab lootust, et kõik on võimalik!

Ele Adamson juhib reede õhtuti saadet «Õhus on armastust», tema kaassaatejuhiks on Henri Laumets.

E-mail: ele.adamson@elmar.ee

Kristiina Kraus

FOTO: Raadio Elmar

Kristiina Kraus

Armastan elu kõikides värvides ja varjudes nagu ka muusikat, mis meeldib mulle mitmetes toonides. Meeldib kuulata eestikeelset muusikat ja seda ka teistele raadios mängida. Raadio on kuulajale tähtis kaaslane, kelle ta on endale ise valinud ja raadioga on igal kuulajal isiklik suhe. Raadio Elmar kuulamine on kaasatud päeva tegemistesse, kaaslasena.  Seega saatejuhina tunnen suurt vastutust kuulajate ees. Iga vahetuse alguses tahan teha kuulaja tuju veel paremaks. Muusikal on selles suur roll. Muusika võime ühendada inimesi on maagiline. Olenemata kaugustest. Vahel on mõni laul nagu ajamasin, mis viib meid argitoimetuste juurest mälestuste rajale. Kohe muusika kõrval pean tähtsaks ka head nalja. Arvan, et see on eluliselt oluline, teha huumorile  oma elus rohkem ruumi. Head sõnad, hea muusika ja hea tuju - teevad meie maailma paremaks. Ka meie isikliku sisemise maailma, mis on tegelikult sama tähtis ja vahel ehk tähtsamgi suure maailma kõrval. Rõõmustan, et meil on palju toredaid kuulajaid, kes sarnaselt mõtlevad ja jagavad oma tavalisi ning erilisi päevi koos raadioga Elmar. Aitäh!

Kristiina Kraus on juhib nädalavahetuste hommikuprogrammi.

E-mail: kristiina.kraus@elmar.ee
 

Lauri Hermann

FOTO: Raadio Elmar

Lauri Hermann

Pean end õnnelikuks inimeseks. Töö meedias on andnud võimaluse kohtuda ja väga paljude eestimaalastega, kes meedias ühel või teisel moel kõigile nähtavad. Inimestes hindan enim oskust teistega arvestada, kainet mõistust ja sõnapidamist. Minu vaba aega iseloomustavad märksõnad on: Saksamaa jalgpall, trenn, oma bänd Sunlight, hea muusika, perega koosveedetud aeg, kiiksuks on õudusfilmid, ufoteema, elu pärast elu. Naudin päikeselist ja soovitavalt võimalikult pikka suve ning maitsvat toitu. Hoian väga oma kalleid sõpru. 
Raaditöö on läbi aastate kinkinud mulle lisaks eetrisolemisele võimalusele end proovile panna pajudes erinevates rollides, mis koonduvad ühisnimetaja "meelelahutaja" alla. Fantastiline on korraldada eesti muusika pidusid, mille käigus kohtun inimestega kõikvõimalikest Eestimaa nurkadest. Alati on rõõm kuulda, et inimesed armastavad seda,
mille nimel me kõik Elmaris pingutame.
Huvitab Sind, kuidas on võimalik nii varajastel tundidel hommikuprogrammis reipalt teisi äratada? Skeem on lihtne - hääleharjutused autos tööle sõites. Kõige tähtsam on muidugi õhtul õigel ajal vara magama minna. Seda ma endiselt õpin.

Lauri Hermann äratab meid igal argipäeval kell 6.00-10.00.

E-mail: lauri@elmar.ee
 

Priit Rand

FOTO: Raadio Elmar

Priit Rand

Olen rahumeelne ja väga sõbralik. Mu parimad sõbrad on saarlased ja kodu Saaremaa. 

Ei saa ka ilma muusikata - koorilaul, ansamblid ning bändid on mu igavesed elukaaslased. 

Käsikäes käivad ka huumor, suvi, jalgratas, fotograafia ja reisimine - kui väljas on ilus ilm, siis toas on piin. Toas, oma muhedas muusikamullis, mugavas tugitoolis lõõgastuvad aga kõik meeled. Mulle meeldib puutumata loodus, meeldib olla noor ja oma rahvaga mul meeldib olla koos.

Priit Rand on eetris igal argiööl kell 00.00-06.00. Ta loob mõnusa meeleolu programmis «Ö». 

E-mail: priit@elmar.ee
 

Raen Väikene

FOTO: Raadio Elmar

Raen Väikene

Sünnipoolest Kala ja Koer, aga muidu öökull. Elule ärkan videvikus ja päikest ei salli. Seega, kas röövel või muusik. Valisin viimase. Aga muidu päris korralik inimene, näiteks, täidan alati kõik lubadused, kui muidugi ära ei unusta. 

Raen Väikene rõõmustab kuulajaid esmaspäevast neljapäevani programmis «Õhtusumin», mis eetris kell 18.00-0.00.

E-mail: raen@elmar.ee

 

Tambet Ind

FOTO: Raadio Elmar

Tambet Ind

Tambet on mees, kes kohe kõiki kaarte lauale ei pane. Kaardimängud mulle tegelikult ei meeldigi. Hindan otsekohesust ja ausust, pühendumist ja usku asjadesse, mida tehakse. Vajan seltskonda ja sõpru, kuid samas ka hetki eemalolekuks. Inimese parimaks sõbraks on koer! Muusikat kuulan pidevalt ja palju ning „seinast seina“. Püüan suunata pilgu pigem ette, sest seda, mis tehtud, ei saa niikuinii muuta. Pealegi saab õppida vaid enda, mitte teiste vigadest ja täiuslikke inimesi ei ole lihtsalt olemas. Eestist mujale hetkel ei kipu ja erinevad aastaajad on pigem rõõm kui tüütus. Eriti armastan talve (lumerohket ja parajalt jahedat), kuigi: pool aastat lund, lörtsi ja silmini kerkivaid hangesid on isegi minu jaoks liig. 

Tambet Ind juhib teisipäevast reedeni saadet «Päevapüüdja», mis on eetris kell 10.00-14.00.

E-mail: tambet@elmar.ee
 

Tiiu Sommer

FOTO: Raadio Elmar

Tiiu Sommer

... headele inimestele tuleb pai teha nende eluajal ning tagasihoidlikkus enam eriti ei kaunista. Elu huvitavad käänakud on kinkinud mulle võimaluse teha hetkel parimat võimalikku tööd. Õpitud oskusi koorijuhtimises ja näitlemises täiendavad minu huvi autode ja mootorrataste vastu. Kui see tundub pisut vastuoluline, siis kokkamis- ja käsitööoskused aitavad alles hoida pehmemat poolt.  Ja Sommer olen sellepärast, et üks Tiiu juba oli Elmaris.

Tiiu Sommer äratab meid igal argipäeval kell 6.00-10.00.

E-mail: tiiu.sommer@elmar.ee
 

Veiko Soom

FOTO: Raadio Elmar

Veiko Soom

Kõike, mis mind huvitab, teen suure kirega. Muid asju...teen ka. Muusikata ei saa. Meeldivad ilusad silmad ja meeldiv hääl. Mis veel? Kes tähtedesse usub, siis olen Sea aasta Lõvi. Laisemat kombinatsiooni vist ei leia. 

Veiko Soom eetris teisipäevast reedeni kell 14.00-18.00, ta on saatejuht ja toimetaja programmis «Kahest kuueni».

E-mail: veiko@elmar.ee

Henri Laumets

FOTO: Raadio Elmar

Henri Laumets

Raadio Elmar tegijate seas kõige uuem ja noorem nägu. Leian, et elada tuleks maksimaalselt ja seda nii, et see teisi ei häiriks. Õnne ei tule kaugelt otsida, vaid seda tuleb osata lähedalt leida. Minu suureks õnneks ongi töötamine Eesti kõige sõbralikumas raadiojaamas. Oskan kiiresti kohaneda, mistõttu võin olla esimene, kes teid äratama tuleb, kuid võin ka unetutega lojaalselt ärkvel püsida. Pean väga lugu heast huumoris, mida peaks olema igas päevas, võimalusel lausa igas tunnis. Mulle meeldivad lauamängud, koogid, reisiraamatud ning vürtsikas toit ja hea vein. Ise oskan hästi ujuda, pasta bolognese’t teha ja omast arust on mul ka hea maitse sisekujunduses. Keskmisest eestlasest olen kehvem laulja, ilmaennustaja ning suusataja. Ütlen pigem jah kui ei ning ei karda proovida uusi asju.

Henri Laumets on eetris reede õhtuti saates «Õhus on armastust» ja laupäeviti saates «Eesti lugude edetabel». Lisaks sellele juhib ta saadet «Nädalavahetuse parim kaaslane», mis eetris laupäeviti ja pühapäeviti kell 12.00-15.00.

E-mail: henri.laumets@elmar.ee

FOTO: Raadio Elmar

Annika Kütt

Muusika ja meedia on mulle alati südamelähedased olnud. Minu jaoks on muusika kui kuldne võtmeke, mis avab ukse hea tuju maailma. Head viisid aitavad tuju ja energiataset tõsta, kuid samas annavad korraliku panuse ka lõõgastumisel ja puhkamisel. On suur rõõm, et saan hea seista raadiojaama käekäigu eest, mille eetris mängime vaid eesti artistide muusikat. Emakeelt ja emakeelset muusikat tuleb hoida ja edasi viia, see on maailmas nii unikaalne ja ikkagi päris meie oma…..ja tore on olla raadio Elmar meeskonnas selle missiooni eest iga päev töötamas.

Annika on elmar.ee portaali juht. Ta hoolitseb selle eest, et raadio Elmar bränd oleks armastusega hoitud ning raadiokuulajad saavad ka otse-eetri väliselt olla kursis programmi teemade ja külaliste tegemistega.

E-mail: annika.kutt@elmar.ee