Eurovisiooni eel: Elina Nechayeva 10 soovitust Victor Cronele

Элина Нечаева

FOTO: Madis Sinivee / Scanpix

Elina Nechayeva alustas mullu samal ajal intensiivset ettevalmistusperioodi Eurovisiooniks, mis toimus toona Portugalis. Sel põhjusel jagas ta soovitusi, kuidas saaks Victor Crone Eurovisiooni lauluvõistlust võimalikult palju nautida.

Elina Nechayeva rääkis, et viimane aasta oli talle väga inspireeriv ja praegugi tegeleb ta uue muusika loomisega. «La voce dell’alba» ehk «Koidu hääl» on tema uus lugu, mille helioojad on Mihkel Mattisen ja Timo Vendt, sõnad lõi Nechayeva ise koos Ksenia Kuchukovaga.

«See laul on mulle väga eriline ning tuleb hinge põhjast. See räägib suurest armastusest meie kauni looduse ja mere vastu, soovist elada harmoonias ja armastuses kogu ümbritseva maailmaga,» selgitas Nechayeva. Laulusõnad sündisid tema väitel lähtuvalt viisist kui ka murest, mis toimub meie planeediga.

Elinal Nechayeval on ka tänavu kevadel ees mitmeid kontserte, teiste hulgas astub ta üles näiteks 25. aprillil Estonia Kontserdisaalis koos ERSO, Kalle Randalu ja Neeme Järviga. Lisaks esitab ta kuu aega hiljem, 24. mail kuulsaid Rimski-Korsakovi aariad, koostöös Kristjan Järviga.

Teades hästi, kuidas tuleb ette valmistada pingeliseks kontserdiperioodiks, jagas Nechayeva mõningaid nõuandeid tänavusele Eesti Laulu võitjale Victor Crone'le:

  1. Kõige tähtsam on nautida rõõmuga kogu protsessi, see toob sära silmadesse ja hinge rahu ning hiljem on nii tore vaadata tagasi selle aja mälestustele.
  2. Oluline on valmistuda korralikult ette pressiüritusteks ning läbi mõelda vastused kõikvõimalikele küsimustele.
  3. Ära ei tohi unustada end kurssi viimast Eestit puudutavate küsimustega, eriti tasub lugeda eesti kultuuri, rahvustoidu ja muusika kohta.
  4. Väga oluline on arvestada oma jõu- ja energiavarudega nii, et võimalikult hästi esineda poolfinaalis ning finaalis.
  5. Minu jaoks oli väga oluline enne Eurovisioonile minekut korraks aeg maha võtta, puhata, mõtteid ja energiat koguda, vaadata enda sisse ja kuulata oma organismi.
  6. Lissabonis oli suureks abiks hea tiim minu ümber, kõik täitsid oma ülesandeid ning mul oli võimalus keskenduda oma etteastetele.
  7. Hea, hoolitsev ning aupaklik suhtumine ümbritsevate inimeste poolt annab palju jõudu ja motivatsiooni anda endast parim laval.
  8. Parima vormi juures mängib olulist rolli hea uni.
  9. Tervislik toit ja liikuv eluviis aitavad lisaks vaimule ka kehal terve püsida.
  10. Positiivne mõtlemine tuleb alati kasuks!
Tagasi üles