Karl Madis: üha enam meeldib mulle vaikus, sest selle sees on oma mõtted

Raadios Elmar on käesolev nädal pühendatud Karl Madisele, kes tähistab tänavu oma kuuekümne aasta juubelit. Raadio Elmar LIVE stuudios esitas mees oma uut singlit pealkirjaga «Ham ham».

Legendaarsed laulud «Pärlipüüdja», «Ma olen noor», «Väikest poissi tean» on võitnud paljude fännide südamed. Ometigi on see vaid väike osa repertuaarist, mida Karl Madis on neljakümne aasta jooksul tuntuks laulnud. Mees on teada ka kui osav suupilli- ja saksofonimängija, kuid ennekõike laulja, kes on lavale oodatud esineja kõikides Eesti kontserdi- ja tantsusaalides.

Raadio Elmari otsestuudios rääkis Madis, et vaatamata peagi saabuvale soojale hooajale armastab muusik ka lumist ilma. «Parajalt külm sillerdav talv, suusad, mäenõlv...ma  armastan väga talve ka,» lausus muusik.

Madis tunnistas, et kui peaks esile tooma oma lemmikmuusikat, siis järjest enam kaldub valik puhta vaikuse suunas. «Üha enam armastan vaikust. See on kuldne. Vaikuses on sees oma mõtted ja neid peab ka vahel mõtlema, kui sa seda ei tee, jääb midagi tegemata,» rääkis ta.

Laulja rääkis, et esinemiskohtadest meeldivad talle eelkõige väikesed kultuurimajad. «Vana lava, kardinad ripuvad, puidust sisustus - see kõik annab väga hea sound'i, palju parema, kui on uuemates majades,» sõnas ta. Lisaks tõi ta lemmikkontserdipaikade seas välja ka vabaõhulavad. «Omal ajal tuli vabaõhukontsertidele kokku kuus kuni seitse tuhat inimest ja see oli täiesti tavaline nähtus, nüüd on nii suur publik juba suur asi,» rääkis Madis.

Mees rääkis ka oma esinemispäevadest, kus on püstitanud ajalise rekordi. «Minu pikimad esinemised on olnud Soome ja Rootsi vaheet sõitvatel laevadel, kui esinesin päevas ligi üksteist tundi. Seda küll väikeste puhkepausidega, kuid hommikul kella kümnest alustasin ja öösel kell kolm lõpetasin,» sõnas Madis.

Raadio Elmar LIVE stuudios esines muusik vaid helirežissöörile, kuid laulja nägi ka selles emotsionaalset esinemist. «Kui emotsiooni elad sissepoole, siis lauluhäälega tuleb see nagunii välja,» sõnas Madis.

LIVE stuudios esitatud loo pealkiri oli «Ham ham». «Ma tahaks, et kuulataks selle laulu teksti ja mõeldaks selle üle, selles on üsna palju öeldud,» lisas Madis.

Muusik soovitas oma fännidel külastada Karl Madise Facebooki-lehte, et olla kursis tema uue muusika ja esinemiste infoga. Lisaks on Madisel ka oma Instagrami-konto, mida laulja soovitas samuti jälgida. 

Tänavu maikuus esineb Karl Madis kahel suuremal avalikul kontserdil Käsmu Merelaval. 27. mail toimub ansambel Horoskoobi kontsert koos külalissolistidega. Lisaks Karl Madisele on laval Voldemar Kuslap, Marek Sadam, Marianne Leibur, Birgit Sarrap ja Heidy Tamme.
29. mail toimub Käsmu Merelaval suurejooneline galakontsert «Karl Madis 60», kus saatjaks ansambel Karavan. Sealsete külalisesinejatena astuvad üles Anne Veski, Koit Toome, Uku Suviste ja mitmed teised.  

Kuula Karl Madisega tehtud intervjuud SIIT:

Tagasi üles