Elmari muusikauudised
Nädal 27

FOTO: Konstantin Sednev / Scanpix

Toome teieni raadio Elmar 27. nädala muusikauudised. Dagö tuli välja uue singliga ning valmistub avaldama värsket  helikandjat, The Swingers rõõmustab fänne suvise looga «Meie siesta», Hedvig Hanson läheb suvetuurile ja Metsatöll avaldas kontsertvideo «Koduhiite kaitsel».

Dagö tuli välja uue singliga ning valmistub avaldama värsket  helikandjat

Ansambel Dagö avaldab järgmisel kevadel uue albumi, mille pealt toodi avalikkuse ette esimene singel «Tantsi mu poole». Värske laulu autorid on Peeter Rebane ja Lauri Saatpalu. 

Aastal 1998 tegevust alustanud Dagö viimane plaat «Plaan Delta» ilmus 2011. aasta kevadel, 2014. aastal nägi ilmavalgust kollektiivi kolmikplaat «Soovikontsert» ning vahepealsetel aastatel on bändi sulest sündinud vaid üks uus laul.

Sel kuul annab Dagö ka kolm kontserti:

 • 16.07 kl 20 – Kõltsu mõisa aed
 • 17.07 kl 20 – Pangodi, Kiivitaja talu
 • 18.07 kl 20 – Ammende Villa aed


The Swingers rõõmustab fänne suvise looga «Meie siesta»

Ansambel The Swingers rõõmustab fänne suvise looga «Meie siesta», mille autoriteks on  Mihkel Mattisen, Timo Vendt ja Tanja Mihhailova. Muusikavideo tegi Martin Heinla, kelle käe all on valminud ka Birgit Sarrapi musavideod.

Õige pea läheb ansambel The Swingers ka suvetuurile. Kontserdid toimuvad:

 • 31. juuli Siidrifarm, Virla küla
 • 2. august Vihula mõisa suvelava
 • 4. august Kalju-lava, Padise
 • 7. august Saka mõisa suvelava
 • 8. august Haapsalu Kuursaali kõlakoda
 • 10. august Pärnu Kuursaali kõlakoda
 • 13. august Tartu Hansa Hoov
 • 18. august Maarjamäe Lossi õu (+erikülaline Pearu Paulus)


Cityflash avaldas positiivse suvelaulu

Cityflash koostöös Laura-Ly ja räppar Ofi'ga andis välja suvise laulu «Suvel kolin Pärnu».

Cityflashi sõnul loodab ta edaspidi igal aastal ühe toreda suveloo valmis saada.

Eelmisel aastal kaverdas muusik loo «Kriminaal», sel aastal on inspiratsiooni saadud

eelmise aasta suvehiti «Move to Miami» loost, mille originaalesitajateks on Enrique Iglesias ja Pitbull.

Cityflash otsustas loo eestikeelsena teha ning lisada juurde tänapäeval väga moodsaid India saunde.  Laulus «Suvel kolin Pärnu» teevad kaasa Laura-Ly ning räppar Ofi.


C-Jam & Mikk Kaasik avaldasid teise singli peagi ilmuvalt plaadilt

C-Jam koos Mikk Kaasikuga avaldasid teise singli suvel ilmuvalt uuelt albumilt «Turbo Lover». Värske pala kannab samuti pealkirja «Turbo Lover».  Tegemist on Judas Priesti 1986. aastal ilmunud megahiti instrumentaalversiooniga, mille taustad programmeeris Ott Evestus, kes on ühtlasi teinud ka laulu miksi ja masteri.

Hiljuti ilmus C-Jamil ja Mikk Kaasikul ka lugu «Unustuste tänav», mille heliloojaks on Mikk Kaasik.


Liis Mäesalu ja Tarvo Valm andsid välja suveloo «Tule nüüd»

Liis Mäesalu ja Tarvo Valm naudivad suve täiel rinnal ja nagu neile juba kombeks saanud, siis teevad seda lauldes. Nende uus lugu «Tule nüüd» räägib sellest, et aeg on kontoris kõik uksed ja aknad avada ning täiega suve nautida.

Liis Mäesalu ja Tarvo Valmi saab näha laupäeval (13.07) Tallinna Merepäevadel Lennusadamas, kus nad esitavad täispika kontserdi.


Hedvig Hanson läheb suvetuurile

Elmari hommikuprogrammis käis külas Hedvig Hanson, kes läheb sel nädalal tuurile «Olemise viis».

Sumedatel suveõhtukontsertidel esitab Hedvig nii omaloomingut kui eesti autorite loodud helgeid meeleolukaid palasid. Kõlavad meloodilised ballaadid ja rütmilisemad laulud. Siiras laulude ja lugude jagamine publikuga tekitab hubase tunde ning annab kosutust südemetele. Hedvigit saadab noorema põlvkonna üks maitsekamaid kitarriste, Kalle Pilli, kelle kohta lauljataril jätkub vaid kiidusõnu.  

«Mina arvan, et peaksime alati välja ütlema häid asju. Kui meile midagi meeldib, siis ei tohiks ennast tagasi hoida. See on valehäbi. Me oleme koos esinenud nüüd juba kolm aastat. Kalle  muusika on niivõrd puhas, lihtne ja mulle sobiv, teiseks on ta väga maitsekas saatja, kolmandaks on alati täpselt kohal ja tal on väga hea kodune kasvatus,» kommenteerib Hedvig lavapartnerit.

Kontserdid toimuvad:  

 • 09. 07. Kõltsu mõis, Harjumaa
 • 10. 07. Kolga mõis, Harjumaa
 • 11. 07. Vihula mõis, Lääne-Virumaa
 • 12. 07.  Hatu mõis, Harjumaa
 • 13. 07. Taagepera loss, Valgamaa
 • 14. 07. Mooste mõis, Põlvamaa
 • 16. 07. Pidula mõis, Saaremaa
 • 17. 07. Suuremõisa mõis, Hiiumaa
 • 18. 07. Õisu mõis, Viljandimaa
 • 19. 07. Kõue mõis, JärvamaaMetsatöll avaldas kontsertvideo «Koduhiite kaitsel»

«Koduhiite kaitsel» kontsertkaadrid on võetud üles Metsatöllu juubelikontserdil Rock Cafes veebruaris 2019. Laulus löövad kaasa Marko Matvere põhivokalistina ning Iiri folk-metal ansambli Cruachan viiulimängija John Ryan.

Videos on kasutatud kaadreid Eesti looduslikest pühapaikadest - nendega seotud tavadest.

Eestis on teada ligikaudu 800 hiiepaika, mitu tuhat püha kivi, -puud ja -allikat ning sadu ristipuid. Pühapaiku leidub kõikides maakondades, pea igas kihelkonnas ning paljudes külades. Sadu neist looduslikest pühapaikadest on siiani kasutusel. Enamik meie pühapaiku on aga ohustatud ja kadumas unustamise kuid ka hävitamise tõttu. Ligi kuuesajas hiiepaigas leidub kaitstavaid arheoloogia- ja loodusmälestisi. Kuid ühtegi pühapaika Eestis senini kaitse all ei ole.


Victor Crone'i & Syn Cole'i ühine singel «Discovery» sai suvise kuue

Tänavu Eestit Eurovisioonil esindanud Victor Crone avaldas maikuu viimasel päeval koos Pärnu DJ Syn Cole’iga singli «Discovery». Nüüd on laulust valminud suvine «Sunrise Mix».

Loo originaali muusikavideo võtted toimusid 29. mail Tallinnas, video režissöör on Sander Allikmäe ja videot on praeguseks YouTube’is vaadatud üle 225 000 korra.

Victor Crone tegeleb suvel oma lühialbumi salvestamisega ning juulikuus läheb ta koos Stig Rästaga suvetuurile.

Tagasi üles