Märt Avandi filmist «Kohtunik»: sellel filmil on olnud juba oma väike edulugu

Märt Avandi Andres Puustusmaa filmis «Kohtunik»

FOTO: Kaader filmist / erakogu

Näitleja Märt Avandi andis intervjuu raadio Elmar hommikuprogrammile «Ärka, kaunis maa!». Juttu oli Andres Puustumaa filmist «Kohtunik», kus lisaks Märt Avandile teevad kaasa mitmed tuntud Eesti näitlejad.

Lisaks Avandile teevad filmis kaasa Mait Malmsten, Jaan Rekkor, Lee Trei, Kaie Mihkelson. Avandi lisas, et filmi on jõutud tutvustada mainekatel üritustel. «Seda filmi on promotud erinevatel festivalidel, teiste hulgas näiteks Shanghais, mis on üks vähestest maailma A-kategooria filmifestivalidest. Võib öelda, et sellel filmil on olnud oma väike edulugu juba enne Eestis esilinastumist. Mina, Mait Malmsten ega Andres Puustusmaa pole saanud küll Shanghais ise kohal olla, kuid film on küll juba palju reisinud,» rääkis Avandi raadio Elmar hommikuprogrammile.

Avaldi lisas, et ka Eesti linnadesse on plaanis teha antud filmi teemalised külastused. «Nii palju, kui seda on võimalik erinevate proovide ja etenduste kõrvalt teha, plaanis on käia ka erinevates Eesti linnades. Kuid kahjuks on nii, et film saab reisida rohkem kui meie ise. Hea asi on aga see, et nendel esitlustel on võimalik käia vaid siis, kui film midagi väärt on. Paistab, et film «Kohtunik» on midagi väärt. Festivalidel käimiseks on vaja aega. Samas, Eesti näitlejad pole ju ainult filmi- või teatrinäitlejad, me peame tegema kõike, sest meil on väike riik. Ka Shanghaisse oleks me saanud tegelikult minna, kuid võta näpust, aega polnud,» tõdes Avandi.

Avandi tegi filmi kohta ka enda poolse tutvustuse. «Žanrit on siin raske määratleda. See on natuke sürrealistlik-koomiline draamafilm. See film räägib ühest mehest, kes kogemata tapab ära teise mehe. Ta üritab põgeneda oma süümepiinade eest, kuid teatavasti elus ei õnnestu see nii ehk naa. Tema peas hakkavad toimuma kummalised protsessid. Ta hakkab seda sama meest, kelle ta on ära tapnud, peeglist ja igalt poolt mujalt nägema. Ta saab selle tapetuga mõnes mõttes üheks. Mis moodi ja miks see kõik nii on, seda saab juba filmist näha,» lisas Avandi.

«Selle filmi tegelaskujudest pole kumbki paha ega hea. Maidu tegelane ehk  kohtunik pole tegelikult paha ja halb mees, kes meist elus ikka paha on,» rääkis Avandi Mait Malmsteni tegelaskujust, ehk kohtunikust, kes tappis teise mehe.

Andres Puustusmaa filmi «Kohtunik» esilinastus 

FOTO: Raul Mee / Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Tagasi üles